Reklama
  • Czwartek, 2 czerwca 2016 (11:00)

    Zabiegi, które poprawią wygląd i kształt ust

Nie muszą mieć rozmiaru XL, żeby wyglądały ładnie, zmysłowo. Pielęgnuj je codziennie, używaj kosmetyków ochronnych i regenerujących, a będą gładkie i pełne. A jeśli uważasz, że to za mało, zapytaj lekarza, który z zabiegów medycyny estetycznej będzie najlepszy dla ciebie.

Liftingujący PlexR

Nowe urządzenie do wygładzania zmarszczek wokół ust (stosowane także do odmładzania powiek) uważane jest za alternatywę dla lasera frakcyjnego. Po znieczuleniu maścią skóry nad ustami, lekarz przesuwa tuż nad nią (nie dotykając!), punkt po punkcie, głowicę zakończoną cieniutką rurką (grubą igłą).

Wytwarza ona łuk elektryczny i emituje plazmę (rodzaj zjonizowanej materii). Miejscowo skóra jest intensywnie podgrzewana, co pobudza ją do szybkiej regeneracji.

Reklama

Po zabiegu odmładzana część twarzy jest zaczerwieniona i spuchnięta, mogą też pojawić się maleńkie strupki (łatwo zamaskować je podkładem z tlenkiem cynku, np. Toleriane La Roche-Posay). Przez pięć dni, aż do momentu, gdy opuchlizna, zaognienia i strupki znikną, skóry nie należy smarować kremem.

Powinna być sucha, to przyspiesza gojenie. Zabieg trwa 30 minut (plus 30 minut znieczulenie). Cena: 1000–1500 zł.

U dermatologa

Nawilżanie. Mocno przesuszone usta są szorstkie i wydają się węższe. Żeby temu zaradzić, lekarz wstrzykuje w czerwień wargową rzadki kwas hialuronowy o lekkiej konsystencji. To nieprzyjemne mimo znieczulenia maścią. Dobę po zabiegu usta są spuchnięte. Wracają do normalnego rozmiaru, jednak pozostają gładsze pełniejsze, dobrze nawilżone. Efekt utrzyma się ok. pół roku. Cena: 700 zł Powiększanie ust i/lub podnoszenie kącików. Taki efekt uzyskuje się, wstrzykując w czerwień wargową i/lub w kąciki gęsty kwas hialuronowy. Zabieg jest bolesny mimo znieczulenia maścią.

Po wypełnieniu usta są kilka dni dodatkowo spuchnięte. Rezultat utrzyma się do roku. Cena: 1000 zł Odmładzanie okolic ust Masz drobne zmarszczki nad wargami? Lekarz może je wygładzić. Wstrzykuje cztery małe dawki botoksu, by rozluźnić mięsień okrężny, po czym odmładza skórę laserem frakcyjnym, po zabiegu pojawia się obrzęk. Jeśli skóra jest wiotka, wprowadza się w nią (w znieczuleniu miejscowym) rozpuszczalne nici; po nakłuciach mogą wystąpić siniaki. Efekt utrzyma się rok. Ceny: ok. 500 zł/zabieg.

Zrób to sama

Usta starzeją się nieco wolniej niż reszta twarzy. Gdy jednak pojawią się na nich oznaki tego procesu, są bardziej widoczne. Bo nie tylko naskórek staje się suchy i wiotki, ale zanika też podskórna tkanka tłuszczowa, więc wargi zmniejszają się, są węższe, nie tak pełne, jak wcześniej. A gdy słabną mięśnie okalające usta, ich kąciki smutno opadają. Do tego blednie kolor i kontur jest mniej wyrazisty. Kosmetyki opóźniają pojawianie się tych zmian i niwelują je.

Najpopularniejszym zabiegiem, który poprawia wygląd ust, jest ich wypełnianie. Ale niejedynym. W zależności od potrzeb w gabinecie można też wygładzić zmarszczki palacza, podnieść opadające kąciki, trwale nawilżyć wargi.

Ewa Sarnowicz

Więcej na temat:zabiegi | usta | Nie | lekarz | ceny | Electronic Arts | Noe | roche | Inna | kształt

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.