Reklama
  • Środa, 18 listopada 2015 (11:05)

    Staranne oczyszczenie twarzy

Skóra źle oczyszczona z makijażu, kurzu i obumarłych komórek staje się szara i szybciej się starzeje. Zmywanie twarzy i peeling to pierwszy krok do odmłodzenia.

Oprócz codziennego demakijażu i starannego mycia twarzy warto regularnie pozbywać się obumarłych komórek naskórka i robić peelingi.

Dzięki nim twarz zyskuje jaśniejszy koloryt i młodszy wygląd. Najprostsza metoda złuszczania to peelingi do domowego użytku. Do cery tłustej najlepsze są ziarniste, zawierające np. sproszkowane łupiny nasion.

Reklama

Do suchej i wrażliwej odpowiednie będą takie, które zawierają enzymy rozkładające białka znajdujące się w warstwie rogowej naskórka. Najskuteczniej złuszczają peelingi chemiczne na bazie różnego typu hydroksykwasów. Te jednak trzeba zawsze wykonywać w gabinetach dermatologicznych pod kontrolą lekarza.

Szczoteczka

Na podstawie badań instrumentalnych dowiedziono, że oczyszczenie twarzy za pomocą szczoteczki jest sześć razy skuteczniejsze od umycia jej dłońmi.

Hitem są ostatnio szczoteczki soniczne, które wykonują 300 ruchów oscylacyjnych na sekundę, dlatego nie tylko usuwają ze skóry zanieczyszczenia, ale też oczyszczają pory, a przy okazji wykonują delikatny masaż. Pamiętajmy, że przed użyciem szczoteczki należy pozbyć się z twarzy makijażu. Potem nanosimy na skórę preparat myjący (żel czy piankę) i wykonujemy koliste ruchy.

W gabinecie

Dzięki nowoczesnym technologiom, takim jak Dermalinfusion, wykorzystywanym w gabinetach dermatologicznych możemy połączyć głębokie oczyszczanie z wtłaczaniem w skórę substancji aktywnych.

Za pomocą specjalnej diamentowej końcówki SilkPeel w sposób kontrolowany złuszczamy martwy naskórek i pobudzamy odnowę komórkową oraz dostarczamy skórze np. kwas salicylowy, witaminę C czy kwas hialuronowy.

Tekst pochodzi z magazynu

Pani
Więcej na temat:oczyszczenie | szczoteczka

Zobacz również

  • Odżywiaj i nawilżaj Na mrozie naczynka się zwężają, a w cieple gwałtownie rozszerzają. Dlatego pojawia się rumieniec. Przed wyjściem z domu smaruj twarz kremem ochronnym dla cery naczynkowej, aby... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.