Reklama
  • Poniedziałek, 30 listopada 2015 (13:06)

    Przerzedzone brwi

Przez kilka lat sama regulowałam brwi, nadając im linię cienkiej nitki, bo takie były do niedawna modne. Teraz na topie są szersze, ale nie mogę osiągnąć takiego efektu, bo moje brwi są słabe i rzadkie. Jak je wzmocnić? Agata z Białegostoku

Pani Agato, proszę zapytać w aptece lub drogerii o dobrą odżywkę do rzęs i brwi. Pobudza ona włoski do wzrostu i hamuje ich wypadanie. Preparaty takie zwykle zawierają keratynę i kwas hialuronowy, które uzupełniają niedobór składników budulcowych brwi oraz zwiększają ich elastyczność.

Odżywkę nanosi się za pomocą dołączonej do kosmetyku szczoteczki lub aplikatora. Jeśli ich nie ma, można użyć małej szczoteczki do zębów albo dokładnie umytej spiralki do malowania rzęs. Aby efekt był widoczny, odżywkę należy nakładać przez kilka miesięcy.

Reklama

Zanim nastąpi poprawa i uzyska Pani wymarzoną linię brwi, ich wygląd można zmienić za pomocą makijażu. Gdy brwi są rzadkie, radzę domalować cienkie włoski kredką do rysowania kresek na powiekach.

Najlepiej użyć twardej, a nie żelowego eyelinera. I powinna być w kolorze jak najbardziej zbliżonym do odcienia Pani brwi. W żadnym wypadku nie czarna! Proszę też pamiętać, aby rysować kreseczki zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa.

Agnieszka Królikowska, mgr kosmetolog z salonu fryzjersko-kosmetycznego Danuta w Warszawie

Więcej na temat:Pani | agata | Agnieszka

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.