Reklama
  • Środa, 17 kwietnia 2013 (09:50)

    Peeling kwasami owocowymi

Wybieram się na peeling kwasami owocowymi i chciałam się dowiedzieć, na co muszę się przygotować, tzn. jak długo skóra po zabiegu będzie się łuszczyć i jak ją pielęgnować - pyta 35-letnia Agata z Kalisza.

Łuszczenie się naskórka po peelingu to indywidualna sprawa, jednak zwykle trwa około tygodnia. Ale ponieważ z reguły wykonuje się serię zabiegów, złuszczanie jest proporcjonalnie dłuższe. Najważniejsze, by naskórka wtedy nie zdrapywać, bo może to grozić późniejszymi przebarwieniami.

Po złuszczaniu specjalista doradza, jak pielęgnować cerę w domu. Kluczowe jest nawilżanie i natłuszczanie skóry. Dobę po zabiegu można zrobić makijaż. Zaleca się też używanie kremów z filtrem o faktorze SPF 50+.

Reklama

Nasza rada: po złuszczaniu kwasami zwracaj szczególną uwagę na higienę, np. nie korzystaj z publicznych basenów do czasu wygojenia skóry.

Naj
Więcej na temat:peeling | agata

Zobacz również

  • Odżywiaj i nawilżaj Na mrozie naczynka się zwężają, a w cieple gwałtownie rozszerzają. Dlatego pojawia się rumieniec. Przed wyjściem z domu smaruj twarz kremem ochronnym dla cery naczynkowej, aby... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.