Reklama
  • Czwartek, 10 listopada 2016 (15:00)

    Ożywiamy zmęczoną twarz

Czujesz, że twojej skórze brakuje blasku? Dotleń ją i przywróć cerze piękny koloryt dzięki domowej kuracji.

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Reklama

Podwójne oczyszczanie. By usunąć makijaż i gruntownie oczyścić twarz, najlepiej użyć dwóch kosmetyków. Najpierw zmywamy makijaż, np. olejkiem. Potem stosujemy mleczko, płyn micelarny lub piankę, dobraną do typu cery. W ten sam sposób oczyszczamy również szyję.

Złuszczanie. Pozbycie się starego naskórka sprawia, że cera odzyskuje świeżość, zaś kremy oraz maski docierają głębiej i działają efektywniej. Peeling dobieramy do typu cery: z granulkami ściernymi dla normalnej, a dla suchej, wrażliwej lub naczynkowej – enzymatyczny.

Kompres i masaż twarzy. Przykładamy do twarzy zmoczony w ciepłej wodzie ręcznik, by otworzyć pory, poprawić krążenie. Osuszamy skórę i aplikujemy na twarz oraz szyję serum z witaminą C. Potem okrężnymi ruchami, delikatnie masujemy skórę od dołu ku górze.

Maska i krem. Teraz nakładamy maskę, dobraną do potrzeb skóry, np. ujędrniającą. Pod oczy można nałożyć płatki kosmetyczne nasączone bezalkoholowym tonikiem. Po 10 minutach zmywamy kosmetyki z twarzy. Na odświeżoną skórę nakładamy nasz ulubiony krem.

Rada

Zabieg na twarz zamieni się w relaks, jeśli połączymy go z aromatyczną kąpielą w wannie.

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Olivia

Zobacz również

  • Odżywiaj i nawilżaj Na mrozie naczynka się zwężają, a w cieple gwałtownie rozszerzają. Dlatego pojawia się rumieniec. Przed wyjściem z domu smaruj twarz kremem ochronnym dla cery naczynkowej, aby... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.