Reklama
  • Czwartek, 7 lipca 2016 (13:00)

    Odmładzająca kuracja dla skóry

Latem można się skusić na intensywnie nawilżający oraz wygładzający zabieg Skinboosters. Zapobiega on przesuszeniu cery i sprawia, że nawet bez urlopu twarz wygląda na wspaniale wypoczętą.

Reklama

Ten nowoczesny zabieg jest hitem gabinetów medycyny estetycznej. Lekarz może go zaproponować zarówno trzydziestolatce, jak i kobiecie bardziej dojrzałej, w wieku czterdziestu czy pięćdziesięciu lat.

Polega bowiem na dostarczeniu w głąb skóry odpowiedniej dawki usieciowanego (czyli specjalnie zagęszczonego) kwasu hialuronowego. Ten naturalnie występujący w organizmie składnik odpowiada za właściwy poziom nawilżenia i ujędrnienia skóry.

Jednak z czasem stopniowo zanika, a wtedy cera łatwiej się przesusza i traci elastyczność. Słabną wówczas także włókna kolagenowe. Na szczęście zabieg Restylane Skinboosters może szybko przywrócić cerze jędrność oraz odmłodzić wygląd, np. dając rezultat delikatnego uniesienia policzków.

Aby ocenić nasze potrzeby, dermatolog, dr Aleksandra Jagielska, przed zabiegiem przeprowadza test. Odpowiednio chwytając palcami skórę pacjentki, sprawdza jej napięcie. To ważne, bo niestety zdarza się, np. po intensywnym odchudzaniu lub opalaniu w solarium, że trzydziestolatki mają skórę mniej sprężystą niż starsze o kilka lat koleżanki. I wtedy zabieg musi być intensywniejszy, niż wskazywałby tylko wiek klientki.

Sekrety zabiegu

✣ SkinBooster przypomina zwykłą mezoterapię, czyli ostrzykiwanie znieczulonej miejscowo skóry substancjami rewitalizującymi. Jednak stosowany podczas zabiegu usieciowany kwas hialuronowy jest podawany do nieco głębszych warstw skóry (ok. 4 mm). Lekarz używa w tym celu specjalnej ampułkostrzykawki. Gwarantuje to równomierne odżywienie cery, bo po naciśnięciu tłoka aplikuje się zawsze tę samą ilość cennego preparatu.

Na każdą stronę twarzy przypada ok. pięćdziesięciu aplikacji. To sporo, dlatego by zmniejszyć poczucie dyskomfortu związane z ukłuciami igły, do kwasu hialuronowego dodano środek znieczulający, lidokainę. Tuż po zabiegu mogą się pojawić małe siniaczki, ale zdarza się to rzadko. Nagrodą jest wypoczęta, bardziej sprężysta skóra i subtelnie wymodelowane rysy.

Po zabiegu

By podany pod skórę kwas hialuronowy przyniósł skórze maksimum korzyści, warto pić 1,5 litra wody dziennie. Przez dwa tygodnie lepiej omijać plażę i basen i stosować kremy z wysokim filtrem SPF 50 nawet w mieście.

Warto wiedzieć o zabiegu

➤ Rezultat. Spektakularny efekt naturalnie wyglądającej, młodszej, wypoczętej twarzy utrzyma się do trzech miesięcy. By go wzmocnić, można dwa razy powtórzyć zabieg w odstępie trzech tygodni. Trzeba pamiętać, by po zabiegu przez 2-3 tygodnie unikać słońca. Uwaga, zabiegu nie wykonuje się w czasie ciąży i infekcji.

➤ Czas. Po uprzednim miejscowym znieczuleniu kremem emla, sam zabieg trwa 15-20 minut.

➤ Cena Od 600 zł.

Nasz ekspert lekarz dermatolog Aleksandra Jagielska, Sthetic Klinika dr Jagielskiej

Olivia
Więcej na temat:skóry | kuracja | to | N. | n | warto | ceny | restylane | Sekrety | klinika | lat

Zobacz również

  • Odżywiaj i nawilżaj Na mrozie naczynka się zwężają, a w cieple gwałtownie rozszerzają. Dlatego pojawia się rumieniec. Przed wyjściem z domu smaruj twarz kremem ochronnym dla cery naczynkowej, aby... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.