Reklama
  • Środa, 4 listopada 2015 (11:00)

    Jakie brwi są teraz modne?

„Nowe” brwi są teraz grube, ale to wcale nie oznacza, że zaniedbane.

Koniec panowania cienkich kresek. Nadeszła era wyrazistych, gęstych i grubych łuków brwiowych. Trend zapoczątkowała znana modelka Cara Delevingne, a w ślad za nią podążyły inne panie.

Odżywianie

Jeśli marzą Ci się modne, szerokie brwi, musisz na co najmniej dwa miesiące zaprzestać ich depilacji. W tym czasie wcieraj we włoski olejek rycynowy (kupisz w aptece). Sprawi on, że brwi będą odżywione i błyszczące. Możesz również stosować specjalne odżywki, które stymulują wzrost włosków.

Depilacja

Reklama

Szerokie brwi wcale nie zwalniają z depilacji. Gdy włoski już osiągną wymaganą długość, nadaj łukom odpowiedni kształt. Używaj dwóch rodzajów pęset –  ściętych pionowo i ukośnie.

Pierwszą usuniesz włoski między brwiami, drugą nadasz brwiom kształt.

Zabieg przeprowadzaj zawsze przy świetle dziennym. Nie używaj lustra powiększającego, bo możesz wyrwać zbyt wiele włosków. Najlepiej usuwaj je po prysznicu lub kąpieli, bo ciepło zniweluje ból.

Łap je pęsetą jak najbliżej nasady i szybko wyrywaj w kierunku rośnięcia. Aby zachować symetrię, po wyrwaniu kilku włosków z prawego łuku, wyrwij kilka z lewego.

Makijaż

Jeśli nie jesteś zadowolona z wyglądu brwi, możesz je podmalować. Pamiętaj przy tym, żeby kredki lub cienie nakładać na włoski, a nie na skórę. Makijażyści radzą pomalować barwnikiem 2/3 włosków, a następnie rozetrzeć go na całej długości łuku.

Piękny łuk

Idealny. Łuk łagodnie zaokrąglony i taki sam na całej długości, doda subtelności kwadratowej twarzy.

Opadający. Takie brwi optycznie rozszerzają blisko osadzone oczy, zwężają twarz i odwracają uwagę od opadających kącików.

Prosty. Niemal pozioma kreska skróci zbyt pociągłą twarz. Jest też dobra dla kobiet noszących okulary (brwi nie powinny wychodzić poza oprawkę).

Przesunięty. Gdy najwyższy punkt łuku będzie znajdował się w 2/3 długości brwi, wysmuklisz twarz.

Tele Tydzień
Więcej na temat:Cara Delevingne | Noe | modne | depilacja | zabiegi | koniec

Zobacz również

  • Podkrążone oczy, spierzchnięte dłonie, spuchnięte stopy... Skutki przedświątecznej krzątaniny złagodzą domowe kąpiele i okłady. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.