Reklama
  •  

    Fotoodmładzanie IPL - na czym polega?

Starzenia się skóry nie można uniknąć – normalną sprawą jest, że wraz z wiekiem pojawiają się zmarszczki i przebarwienia. Istnieją jednak zabiegi pozwalające opóźnić ten proces. Jednym z nich jest fotoodmładzanie IPL.

Zdjęcie

Fotoodmładzanie IPL - na czym polega? /Mat. Prasowe

Przebieg zabiegu

Podczas jego trwania skóra naświetlana jest wiązką światła. Urządzenie IPL emituje różnej długości fale i w różnych kierunkach, co zwiększa jego skuteczność. Jest przeznaczone nie tylko do stosowania na skórę twarzy, ale również dłoni czy dekoltu. Podczas zabiegu możemy odczuwać lekkie pieczenie i mrowienie. Stosowany jest znieczulający i chłodzący preparat, mający za zadanie zminimalizować dyskomfort. Zabieg jest nieinwazyjny i pozwala na natychmiastowy powrót do normalnej aktywności.

Reklama

Efekty fotoodmładzania IPL

Procesy starzenia wiążą się ze zmniejszoną produkcją kolagenu, co sprawia, że skóra staje się wiotka. Dzięki temu zabiegowi odzyskuje swoją jędrność i elastyczność. Fotoodmładzanie spłyca zmarszczki, usuwa przebarwienia, zmniejsza także rozszerzone naczynka. Zabieg pozwoli nam się cieszyć młodą skórą o zdrowym wyglądzie. Musimy jednak powtórzyć go kilka razy, jeśli chcemy, aby efekty były naprawdę widoczne i trwałe. Odstępy między zabiegami wynoszą około 4-7 tygodni.

Jak postępować po zabiegu?

Po zabiegu nie wolno się opalać przez co najmniej 2 tygodnie. Nie jest wskazane również stosowanie kosmetyków złuszczających skórę. Przez kilka dni nie używamy preparatów wykonanych na bazie alkoholu.

Jakie są przeciwwskazania?

Na miesiąc przed zabiegiem należy zaprzestać depilacji woskiem, pastą cukrową i każdej, która usuwa włoski wraz z cebulkami. Na dwa tygodnie przed odstawiamy kremy z retinolem. Zabiegu nie można przeprowadzać, gdy stosujemy substancje i leki fotouczulające. Przeciwwskazaniem jest łuszczyca, bielactwo, choroby nowotworowe, skłonności do przebarwień. Zabiegu nie wolno wykonywać na świeżo opalonej skórze i podczas ciąży.

Warko skorzystać z fotoodmładzania IPL, jeśli marzymy o pięknej i młodej skórze pozbawionej niedoskonałości. To skuteczny, bezpieczny i nieinwazyjny zabieg, który przeprowadza się z wykorzystaniem nowoczesnej technologii.

Źródło: Lavito.pl


Mat. Prasowe
Więcej na temat:fotoodmładzanie

Zobacz również

  • Idealnie gładkie Pielęgnację ust rozpocznij od ich wygładzenia. Przesuszone i spierzchnięte nie wyglądają dobrze. Peeling możesz kupić w drogerii albo przygotować w domu. Wymieszaj łyżkę... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.