Reklama
  • Piątek, 13 listopada 2015 (13:00)

    Dojrzała cera – ujmij jej lat

Odmłodnieje dzięki starannej pielęgnacji.

Wygładź zmarszczki

Nie da się ich uniknąć, ale można je spłycić i opóźnić powstawanie nowych. Szybki efekt wygładzenia zmarszczek uzyskamy dzięki zabiegowi wstrzyknięcia kwasu hialuronowego. Ale są też tańsze metody liftingu, który możemy przeprowadzić w domu.

Doskonałe właściwości wygładzające ma miód. Raz w tygodniu wmasujmy go okrężnymi ruchami w skórę twarzy i pozostawmy na 15 minut. Potem zmyjmy i wklepmy serum przeciwzmarszczkowe.

Reklama

Dodaj blasku

Postarzają nas nie tyle zmarszczki, ile poszarzała, zmęczona cera. Aby odzyskała blask, musimy dostarczyć jej witamin. Szczególnie ważna jest witamina C. Nie tylko bowiem odmładza skórę, ale także ją rozświetla. Szukajmy więc kremów z tym składnikiem.

A do makijażu używajmy fluidów i pudrów z drobinkami odbijającymi światło. Wyrównują one optycznie niedoskonałości i dodają cerze blasku.

Zmarszczki wokół ust wygładzą ćwiczenia. Stańmy przed lustrem i wymawiajmy wyraźnie samogłoski: a, e, i, o, u, y. Powtórzmy 10 razy.

Wymodeluj owal

Z wiekiem kontur twarzy staje się mniej wyraźny. Skóra zaczyna obwisać i tworzą się tzw. chomiki. Aby powstrzymać ten proces, codziennie masujmy twarz.

Wystarczy pięć minut rano lub wieczorem. Możemy robić to opuszkami palców lub specjalną, miękką szczoteczką albo małym wałkiem igłowym.

Systematyczny masaż zapobiegnie opadaniu kącików ust, wzmocni mięśnie i podniesie owal twarzy. Pobudzi też skórę do produkcji kolagenu.

Więcej na temat:zmarszczki | Nie | cera | CERABUD-PDA

Zobacz również

  • Idealnie gładkie Pielęgnację ust rozpocznij od ich wygładzenia. Przesuszone i spierzchnięte nie wyglądają dobrze. Peeling możesz kupić w drogerii albo przygotować w domu. Wymieszaj łyżkę... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.