Reklama
  • Poniedziałek, 2 listopada 2015 (13:05)

    Co robić, by oczy nie wyglądały na zmęczone?

Podobno są zwierciadłem duszy. będą stanowić naszą ozdobę, jeśli odpowiednio o nie zadbamy.

Reklama

Do niedawna większość pacjentów gabinetów okulistycznych stanowiły osoby starsze. Obecnie zaś kłopoty ze wzrokiem mają coraz częściej ludzie, którzy powinni być w szczytowej formie.

Jest to z reguły skutek nadmiernej eksploatacji oczu, bez respektowania ich potrzeb. A to ważne zwłaszcza podczas jesiennych i zimowych kaprysów pogody.

Obowiązkowy demakijaż

Oczy maluje dziś większość kobiet. Często z użyciem wodoodpornych kosmetyków, by makijaż się nie rozmazywał. Jednak jego drobinki nierzadko przenikają do oczu, a jesienny deszcz czy wiatr skutecznie w tym pomagają.

Skutki to pieczenie i zaczerwienienie oczu. Kłopotów tych można się jednak łatwo pozbyć, stosując do demakijażu płyn micelarny, który równocześnie zadba o ich stan. Wystarczy nasączony nim wacik przyłożyć na chwilkę do zamkniętej powieki. 

Trzeba unikać pocierania, gdyż podrażnia ono delikatną skórę powiek i przyspiesza powstawanie zmarszczek. Po demakijażu należy delikatnie wklepać krem pod oczy, a jeśli zmagamy się z opuchlizną i sińcami, sięgnąć po chłodzące kolagenowe płatki i maseczki.

Fitness wzroku

Jeśli codziennie pracujesz na komputerze przez wiele godzin, może dojść do tzw. zespołu suchego oka. Wymuszony bezruch sprawia bowiem, że rzadziej mrugamy.

Objawy: zaczerwienie, pieczenie, uczucie piasku pod powiekami, czasem opuchnięcie powiek. Najczęściej oznaczają, że doszło do tzw. zespołu suchego oka.

Doraźną ulgę mogą wówczas przynieść preparaty typu „sztuczne łzy”, dostępne w aptekach bez recepty. Jednak lepiej byłoby co jakiś czas robić przerwę w pracy i wyjść do sklepu czy choćby pospacerować po korytarzu.

Ale nawet gdy nie można odejść od biurka, oderwij wzrok od monitora, popatrz kilkakrotnie na jakiś odległy punkt, najlepiej za oknem, a potem na bliski, na boki i energicznie zamrugaj.

Świat Seriali
Więcej na temat:oczy | Nie | skutki | Fitness | fitness | skutek

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.